Past Események from október 18, 2023 – szeptember 13 – NJSZK Skip to main content

Nokia X – Prediktív anomáliaészlelés az 5G-s mobilhálózatokon

Napjaink kommunikációs hálózatai rendkívül összetett rendszerek. Az egymással együttműködő, számos technológiai rétegben elrendezett összetevő hatalmas mennyiségű adatot szolgáltat saját működéséről, mely adatokat teljesítmény-felügyeleti, optimalizálási és hibaelhárítási feladatokban használnak fel. Ezen adatok kézi erővel való feldolgozásához egyre inkább olyan, automatizált megoldásokra van szükség, melyek képesek önállóan következtetéseket levonni a vizsgált rendszer állapotát illetően. Az egyik legfontosabb […]

Nokia X – Hálózatba kapcsolt járművek: kommunikáció és analitika

A modern járművek számos fizikai szenzort és komoly mennyiségű számítási kapacitást tartalmaznak, megalapozva a vezetéstámogató szolgáltatások és automatizált funkciók fejlesztését. A járművek hálózatba kapcsolása — a járművek közötti valós idejű kommunikáció, illetve a járművek felhő szolgáltatásokkal történő összekötése — további, saját szenzorokkal nem elérhető adatokkal gazdagítja az egyes járművek digitális perspektíváját. A hálózatban felhalmozódó adat […]

Hogyan lát a Mesterséges intelligencia

Pályázatunk részeként lehetőségünk nyílt arra, hogy elhívjuk Biczó Zoltánt – az Adatépítészt – hogy tartson egy szakkurzust a szakkollégium tagjai számára.   A foglalkozás során bemutatta, hogyan is működik egy Konvolúciós neurális háló, egy egyszerű exceles példán keresztül, amit a résztvevők maguk is kipróbálhattak, fejleszthettek.

Good and bad times at data archival

Starschema szakkurzus. Volt hallgatónk, Gunics Balázs a Starschema képviseletében bemutatott nekünk számos egzotikus esetet, amelyekkel munkája során, az adatok adatbázisból való archiválása folyamán találkozott. Meghökkentő, vicces és idegtépő problémákat és ötletes megoldásokat ismerhettünk meg az adatbázis szakember mindennapjaiból. Néhány lelkes hallgatóval egészen este 9 óráig folytatódott a beszélgetés.

Vitaest: Ipar 4.0, innováció and felhő technológiák

Vendégeink a CloudiFacturing nemzetközi konzorcium egyik vezetője (és a Kiberfizikai Rendszerek Intézet igazgatója) Dr. habil Lovas Róbert, és a projekt egyik digitális innovációs hub-jának igazgatója, Dr. Vicze Gábor voltak. Az előadás első felében Dr. habil Lovas Róbert, rekedtségével hősiesen küzdve, áttekintést adott a felhő technológiákról és a SZTAKI felhő megoldásairól. Ezután Dr. Vicze Gábor beszélt […]

Robot programozás oktatása gimnazistáknak

NIK BA.4.01 Bécsi út 96/B, Budapest, Budapest, Magyarország

A Bláthy Ottó Titusz Szakgimnázium szorgalmas diákjai néhány érdekfeszítő délutánt töltöttek el nálunk az előző félév végén és e félév elején, a Neumann János Szakkollégium szervezésében. A fiatalok mélyebb betekintést kaptak a robotjaink programozásának rejtelmeibe, és ezáltal az informatikába is . Maguk a diákok is elősegítették a program sikerét kérdéseikkel és kreativitásukkal.

Analóg Napok

NIK BA.4.01 Bécsi út 96/B, Budapest, Budapest, Magyarország

Az egyetemi analóg napokon minden digitális eszköz nélkül beszélgettünk az egyetem hallgatóival a minden napjainkat érintő technológiai kérdésekről.

Kutatók éjszakája

Szeptember 30-án volt a Kutatók Éjszakája az Óbudai Egyetemen. Mint a Neumann János Szakkollégium, mi is kivonultunk egy standdal. Hatalmas tömeg volt, lassan kezdjük kinőni ezt az aulát. Sok gyermek jött hozzánk kipróbálni milyen robotot programozni, milyen kézzel vezérelve Flappy Bird-öt játszani vagy milyen 3D-s képfeldolgozni egy homokozó segítségével. A képek magukért beszélnek, hogy micsoda […]

V. Energia az információbiztonságban konferencia

Az Óbudai Egyetem Neumann János Szakkollégium és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Puskás Tivadar Műszaki Szakkollégium részt vett az V. Energia az információbiztonságban konferencián, ahol megismerhette a kritikus infrastruktúra védelmének jelenlegi helyzetét.

FightIT verseny

NIK BA.4.01 Bécsi út 96/B, Budapest, Budapest, Magyarország

A FightIT versenyen a Szakkollégium színeiben ért el Pintér Krisztián és Léránt Sámuel kiemelkedő második helyezést. A versenyen Linux és Windows üzemeltetői tudásukban mérték össze képességeiket a csapatok.